• Wyniki konkursu

• Wyłoniliśmy zwycięzców konkursu proekologicznego „Mówimy NIE dla Smogu!” w ramach II edycji kampanii społeczno-edukacyjnej organizowanej przez firmę Librus.

Celem konkursu jest podniesienie świadomości ekologicznej, zrozumienie konieczności podejmowania działań antysmogowych oraz wyrobienie zdolności identyfikowania źródeł zanieczyszczenia powietrza.

Konkurs trwał od 26 listopada 2018 r. do 7 stycznia 2019 r. Komisja konkursowa wybrała zwycięskie prace spośród ponad 500 nadesłanych zgłoszeń.

Dziękujemy za liczny udział w konkursie. Cieszy nas tak duże zainteresowanie tematyką antysmogową i samą kampanią! Wierzymy, że przełoży się to na wzrost świadomości zagrożeń wynikających ze smogu i kolejne działania przeciwdziałające temu zjawisku. Wybór spośród tak wielu kreatywnych rysunków, kolaży i wycinanek był trudny. Po długich naradach wyłoniliśmy nagrodzone prace, które wyróżniały się pod względem merytorycznym i artystycznym.

Zwycięzcami w kategorii uczeń klas 1-3 szkoły podstawowej wraz z rodzicami zostali:

1 miejsce - Zofia Labuszka

2 miejsce - Maja Nowicka

3 miejsce - Marta Karolus

Zwycięzcami w kategorii uczeń klas 4-8 szkoły podstawowej wraz z rodzicami zostali:

1 miejsce - Karolina Ciejek

2 miejsce - Sara Jańczak

3 miejsce - Klaudia Iwanicz

Partnerem kampanii w konkursie jest firma PHILIPS, która ufundowała nagrodę główną – rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne oczyszczacz Philips AC2887/10 z naturalną, wieloetapową filtracją i filtrem NanoProtect HEPA, który usuwa do 99,97% zanieczyszczeń powietrza. Automatycznie monitoruje i oczyszcza powietrze, a wskaźniki LED i PM 2,5 na bieżąco informują o zanieczyszczeniu.

Zwycięzcom gratulujemy!

Zespół NIE dla Smogu!

• Kampania społeczna "NIE dla Smogu!"
      • niedlasmogu@librus.pl
      • tel. 32 350 85 85 fax. 32 258 12 86
      • Librus Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.; al. Korfantego 193, 40-153 Katowice