• Wyniki konkursu

• Celem konkursu jest podniesienie świadomości ekologicznej, zrozumienie konieczności podejmowania działań antysmogowych oraz wyrobienie zdolności identyfikowania źródeł zanieczyszczenia powietrza.

Konkurs trwał od 26 listopada 2018 r. do 7 stycznia 2019 r. Komisja konkursowa wybrała zwycięskie prace spośród ponad 500 nadesłanych zgłoszeń.

Dziękujemy za liczny udział w konkursie. Cieszy nas tak duże zainteresowanie tematyką antysmogową i samą kampanią! Wierzymy, że przełoży się to na wzrost świadomości zagrożeń wynikających ze smogu i kolejne działania przeciwdziałające temu zjawisku. Wybór spośród tak wielu kreatywnych rysunków, kolaży i wycinanek był trudny. Po długich naradach wyłoniliśmy nagrodzone prace, które wyróżniały się pod względem merytorycznym i artystycznym.

Zwycięzcami w kategorii uczeń klas 1-3 szkoły podstawowej wraz z rodzicami zostali:

1 miejsce - Zofia Labuszka

2 miejsce - Maja Nowicka

3 miejsce - Marta Karolus

Zwycięzcami w kategorii uczeń klas 4-8 szkoły podstawowej wraz z rodzicami zostali:

1 miejsce - Karolina Ciejek

2 miejsce - Sara Jańczak

3 miejsce - Klaudia Iwanicz

Partnerem kampanii w konkursie jest firma PHILIPS, która ufundowała nagrodę główną – rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne oczyszczacz Philips AC2887/10 z naturalną, wieloetapową filtracją i filtrem NanoProtect HEPA, który usuwa do 99,97% zanieczyszczeń powietrza. Automatycznie monitoruje i oczyszcza powietrze, a wskaźniki LED i PM 2,5 na bieżąco informują o zanieczyszczeniu.

Zwycięzcom gratulujemy!

Zespół NIE dla Smogu!