• Wyniki konkursu dla

    • Konkurs trwał od 10 grudnia 2018 r. do 25 stycznia 2019 r. Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej, zrozumienie konieczności podejmowania działań antysmogowych oraz wyrobienie zdolności identyfikowania źródeł zanieczyszczenia powietrza.

     Zadaniem uczestników zabawy było wykonanie makiety antysmogowej. Należało wybrać jeden z proponowanych tematów: zagrożenia wynikające z nadmiernej emisji spalin lub działania, które podejmujecie wspólnie w celu walki ze smogiem.

     Otrzymaliśmy wiele prac wykonanych przez dzieci podczas zajęć w szkołach podstawowych. Wierzymy, że zaangażowanie w przygotowanie makiet przełoży się na wzrost świadomości zagrożeń wynikających ze smogu i spotęguje podejmowane działania antysmogowe. Wybór zwycięskich makiet nie był łatwy, ale po długich naradach wyłoniliśmy nagrodzone prace, które wyróżniały się pod względem merytorycznym i artystycznym.

      

     Zwycięzcy konkursu:

      

     Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochowie

      

      


     Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Warszawie

      

      


     Szkoła Podstawowa im. Samuela Bogumiła Lindego w Warszawie

      

      

     Wyróżnienia:

      

     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Brzezinach
      

      

      


     Szkoła Podstawowa nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlcach

      

      

     Partnerem kampanii w konkursie jest firma PHILIPS, która ufundowała nagrodę główną dla 3 zwycięskich prac – rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne oczyszczacz Philips AC2887/10 z naturalną, wieloetapową filtracją i filtrem NanoProtect HEPA, który usuwa do 99,97% zanieczyszczeń powietrza. Automatycznie monitoruje i oczyszcza powietrze, a wskaźniki LED i PM 2,5 na bieżąco informują o zanieczyszczeniu.

      

     Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

      

     Zespół NIE dla Smogu!

      

      
  • Kontakt

   • Kampania społeczna "NIE dla Smogu!"
   • niedlasmogu@librus.pl
   • tel. 32 350 85 85 fax. 32 258 12 86
   • Librus Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.; al. Korfantego 193, 40-153 Katowice