Jak zmieniło się podejście Polaków do kwestii smogu? Czy nasze szkoły i miasta angażują się w przedsięwzięcia mające na celu popularyzację wiedzy na temat jakości powietrza? Jak walczymy z „trującym problemem”? W ramach trzeciej edycji kampanii „Nie dla Smogu!” zadaliśmy Wam 15 pytań, które pozwoliły nam stworzyć aktualny obraz smogowej teraźniejszości.
W tegoroczną edycję kampanii zaangażowało się ponad 12 tys. użytkowników portali Librus (Librus Szkoła, Librus Rodzina, Portal Librus) oraz osób śledzących nas w mediach społecznościowych (Facebook). Aż 90% respondentów twierdzi, że kwestia jakości powietrza ma dla nich znaczenie, a 62% uważa, że w ciągu ostatniego roku wzrosła świadomość dotycząca zagrożenia smogowego.
Jednak edukacja proekologiczna nadal jest bardzo potrzebna. Świadczy o tym fakt, że aż 41% nie sprawdza jakości powietrza lub robi to w niewłaściwy sposób (np. metodą na oko i nos).
Mamy nadzieję, że wraz z każdą kolejną edycją kampanii znajomość zagrożenia smogiem będzie coraz większa, co w końcu pozwoli nam skutecznie radzić sobie z tym problemem.
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami ankiety.